Prasy rotacyjne mają zastosowanie odwadnianiu osadów pierwotnych i biologicznych, generowanych w oczyszczalniach ścieków zarówno miejskich jak i przemysłowych. Początkowo zostały zaprojektowane typowo dla zastosowań w przemyśle górniczym, następnie ich zastosowanie rozszerzono o przemysł papierniczy, browary oraz produkcję biogazu.
Prasy mają budowę modułową (1 do 8 modułów), dostosowywaną w zależności od specyficznych wymagań Klienta oraz ilości materiału do odwodnienia.
Urządzenie składa się z:
- podstawy z przekładnią oraz kanałami odwadniającymi montowanymi na wale (do 8 szt.)
- flokulatora mieszającego osad z polimerem
- szafy sterującej z pulpitem
Podstawowe zalety tego rozwiązania to:
- wysoka wydajność (do 12 m3/h)
- wysoki poziom wyłapywania cząstek stałych (>95 %)
- odwadnianie w zakresie stężeń 0,1-18 % na wlocie
- małe gabaryty
- możliwość rozbudowy – konstrukcja moduła
- zamknięta obudowa całkowicie eliminująca zanieczyszczenia zewnętrzne, nieprzyjemny zapach oraz hałas
Badania laboratoryjne oraz testy pilotażowe
Pierwszym krokiem do ustalenia możliwości odwodnienia danego osadu jest przesłanie do naszego laboratorium ok. 1.5 l próbki ścieku/pofermentu. Na tej podstawie ustalamy poglądowo, czy osad nadaje się do odwodnienia oraz ewentualny poziom suchości po odwodnieniu.
Po wykonaniu ww. badań laboratoryjnych umożliwiamy przeprowadzenie 5-dniowych odpłatnych prób na miejscu u Kienta, zapewniając pilotażową wersję naszej prasy w skali 1:1, podłączaną bezpośrednio do źródła osadu (video poniżej). Na tej podstawie uzyskujemy pełny obraz możliwości wydajności prasy oraz suchości osiąganych na wyjściu w danym przypadku.
Jeśli jesteś zainteresowany napisz do nas!